remim
SERVİS: +90 242 258 12 10

DORMA

Dorma Cam Kapı

DORMA, global ölçekte aktif bir kapı teknolojileri ürün ve sistem tedarikçisidir. 100 yılı aşan geçmişi ile, DORMA, kapı kontrolleri, hareketli bölme duvarlar ve cam aksesuarlarında tüm dünya pazarında lider konumdadır.
Ennepetal, Almanya merkezli DORMA Grubu, 47 ayrı ülkede sahip olduğu 71 firma ile uluslararası ölçekte bir organizasyon yapısına sahiptir.

CAM SÜRME KAPILAR VE BÖLMELER

Agıle 150 / Agıle 150 Senkronize

Sürme cam kapıların mimarideki kullanımına paralel olarak, mekanizmalarının dış görünüşünün önemi de gün geçtikçe daha belirgin hale gelmektedir.Bu özellik otellerde, bankalarda, ofislerde ve özellikle konutlarda ön plana çıkmaktadır. İşte bu nedenle DORMA-Glas, geniş açıklıklarda bile kesintisiz şeffaflık sağlayabilen AGILE'yi geliştirdi. AGILE’nin ray sistemi cam kapılarda yumuşak ve sessiz bir çalışma sağlarken, düz hatları ile şık ve estetik görünüm sağlar.
AGILE 150 duvara ve tavana sabitleme metoduyla uygulanabilir. Cam hazırlığı gerekli değildir ve iki tırnaklı taşıyıcılar kanat başına maksimum 150 kg taşıyarak, kanatları hareket ettirebilirler fakat görünmezler.


Dorma Rs 120 / 120 Senkronize

Boşluklu alüminyum ray profili, hafif, sağlam ve burulmalara karşı dayanıklıdır. Doğrudan tavana veya duvar üzerine monte edilebilir. Kapaklar alüminyumdan yapılmıştır ve klipsler yardımıyla kolaylıkla rayın üzerine takılabilir. Sistemde, sabit yan paneller, ayrı bir profil ile ray profiline tutturulurlar. Sabit yan panel profilinin üzerine de klipsli kapaklar takılabilir. Buna ek olarak, geçiş alanlarında kapatılmamış sabit yan panel profiline mekanizmanın görünmesini engelleyecek şekilde ayrı bir profil takılabilir.
Taşıyıcılar geniş plastik makaralar ile hareket ederler ve yumuşak başlıkları sayesinde düşük sürtünmeli sessiz hareket sağlanır. Taşıyıcılar paslanmaya dayanıklı, yüksek dereceli cam lifiyle güçlendirilmiş naylondan yapılmıştır.
Ray profilinde tamponlu bir stoper olarak çalışan ve taşıyıcının güvenli bir durma pozisyonuna gelmesini sağlayan akıllı bir mekanizma vardır.
Çift kanatlı kapılarda senkronize bir şekilde açılımı sağlayan sistem, mekanizma içine saklanmış bir kablolama ve makara düzeneğidir. RS 120 ve RS 120 Senkronize sistemlerin taşıyıcıları, cam hazırlığına gerek bırakmayacak şekilde üretilmişlerdir ve tırnaklar camı güvenli bir şekilde taşır. Bu taşıyıcılar aynı zamanda, yerine takılmış olan camı sökmeden, yükseklik ayarlaması yapmanızı sağlar.


Agile 50

Maksimum şeffaflık, minimum mekanizma yüksekliği ile sağlanır.Mekanizma yüksekliği sadece 49 mm.dir. AGILE 50 duvara ve tavana sabitleme metoduyla uygulanabilir.
Cam hazırlığı gerekli değildir ve iki tırnaklı taşıyıcılar kanat başına maksimum 50 kg taşıyarak, kanatları hareket ettirebilirler fakat görünmezler.
Alüminyum ray profili farklı yüzey kaplama seçenekleri ile sunulmaktadır; bu nedenle ayrı bir kapak profili gerekli değildir.


Dorma Beyond Sürme Kapılar

Maksimum şeffaflığın istendiği mekanlarda DORMA BEYOND sürme kapı en ideal çözümdür. 43 mm. lik sürme profili ile dünyada eşi olmayan bir sürme kapı sistemidir. Duvara monte edilebildiği gibi, cama da monte edilebilir. Eğer kapının yanında bir sabit cam kanat varsa, BEYOND sabit kanadı da taşıyan özel bir sürme mekanizmasına sahiptir.
Kapı üzerindeki, sabit cam panel maksimum 60 cm yükseklikte olabilir.DIN EN 1527’ye göre 50.000 defa açma kapama testinden geçirilmiştir.
8 veya 10 mm camlarla kullanılabilir. Taşıyabileceği maksimum kapı kanadı ağırlığı 80 kg.dır.
Kapı genişliği 850, 1000,1250, 1500 mm olacak şekilde standart setler halinde satılmaktadır.


Dorma Rsp 80

Mekan tanımlamada DORMA RSP 80 eşsiz bir ferahlık sağlar.Yuvarlak kesitli aluminyum rayda duvar montajı için özel destek profili bulunur. Raya uzanan hemyüz plastik tırnaklar hareketi sağlar. Sürgü sisteminde makaralar kayar paneli sessizce istenilen pozisyona getirir ve her seferinde güvenli bitiş ile sonlandırılır. Bütün görülen donanımı alüminyum, talebe göre standart dışında özel eloksallı kaplamalar da yapılabilir. Maksimum kanat ağırlığı 80 kg. dır.


Dökümanlar
DORMA

BİZEULAŞIN

iletişim
MERKEZ & FABRİKA
Antalya Organize Sanayi Bölgesi
3. Kısım 34. Cad. No:17 Antalya
T:0 242 258 12 10
SHOWROOM
Perge Bulvarı No: 85/A Antalya
T:0 242 332 15 15
Teşekkürler!. Mesajınız başarı ile gönderilmiştir...
Üzgünüz, mesajınız iletilemedi, lütfen kontrol edip tekrar deneyin.
© remim 2016. All Rights Reserved.