remim
SERVİS: +90 242 258 12 10

GRIESSER

Griesser Dış Cephe Jaluzi

Griesser ,1882 yılından beri , güneş koruma sistemlerindeki otomatik seçiminiz..

Griesser 1882 yılından beri faaliyet gösteren , konusunda lider , İsviçre merkezli bir aile firmasıdır.

Mekanlar içinde konforlu yaşamanızı sağlayan, Isı , Işık ve gizlilik kontrolu yapabildiğiniz, enerji tasarruflu , Güneş koruma ürünler sunar.

Ürünlerin sağladığı en önemli avantajlar aşağıdaki gibi özetlenebilir ;

Gün Işığı Konforu

Evlerimizde ve işyerlerimizde , mekanların aydınlatma ihtiyacını doğal olarak güneşten karşılandığında daha mutlu oluyoruz.
Dışardan gelen doğal ışığın , özel tavana yansıtılması ve göz seviyesinde parlamaları azaltacak şekilde şiddetinin düşürülmesi sayesinde , içinde daha mutlu yaşanılabilir ve çalışabilir mekanlara sahip oluyoruz.


Isı Konforu

Yaşadığımız ortamdaki sıcaklığın doğru değerlerde olması çok önemlidir. Sıcak ve soğuk hissi yaşamadan ve iklimlendirme sistemlerinin kullanımını azaltabilmek için dışardan gelen güneş Işınlarının doğru kontrolü gereklidir.
Klasik çift cam uygulamalarında güneş Işınlarının %82’i ortam içine girmektedir. Söz konusu Isı yükü zemin ve duvarlarda aşırı ısınmaya neden olmakta ve biriken bu ısı mekana tekrar yayılmaktadır. Bu şekilde Kapalı bir ortamda sıcaklık normal sıcaklığın 15 derece üzerine çıkabilmekte ve bizim bu ısıyı soğutma sistemleri ile dışarı atmamız zorunlu hale gelmektedir.
Güneş kırıcı ürünlerinin otomasyona bağlandığı durumlarda mekan içine giren güneş ışınları %90’a kadar dışarıda tutulabilmekte olup , soğutma sistemlerinin iş yükü çok önemli ölçüde azaltılmış olmaktadır.


Görsel Konfor

Güneş kırıcılarımız , dışarıdaki manzaranı görünmesini engellemeden Isıyı dışarıda bırakır , ışığı kontrollu bir şekilde içeri alır , en önemlisi de sizin dışardan görünmenizi engelleyerek , mekan içinde istediğiniz mahremiyet ortamını sağlar.


Enerji Tasarrufu

GHarcanan enerjini ortalama %40’ı yaşadığımız mekanlarda gerçekleşmektedir. Motorlu Güneş Kırıcı ürünleri otomasyona bağlandığında ortalama %10 oranında enerji tasarrufu sağlamakta olup , bu tutarın 1/3 ‘ü kışın ısıtma , 2/3 ü yazın soğutma giderlerinden olmaktadır.
Söz konusu enerji tasarruf hesapları Avrupa ülkelerine ait istatistikleri yansıtmakta olup , Türkiyede ulaşılan maksimum sıcaklıkların daha yüksek olduğu göz önüne alındığında , enerji tasarrufu yüzdelerinin daha yüksek olması beklenebilir.


Yaz Kullanımı

Yazın en sıcak olduğu saatlerde , güneş kırcıların fonksiyonu altın değerindedir. Manzarayı görmeye devam ederken , zararlı güneş ışınlarını %90’a kadar yansıtılması ı mümkün olmaktadır. Bu şekilde mekanların ısı yükü azalmakta ve soğutma sistemlerinde kullanılan enerji miktarlarında çok ciddi tasarruflar yapılabilmektedir.Kış Kullanımı

Havanın soğuk olduğu gecelerde , güneş kırcı ürünlerini kapalı tutulduğu durumlarda , camlardan kaçan ısı çok önemli ölçüde içeri doğru yansıtılarak ortam sıcaklığının korunması sağlanmaktadır. Bu şekilde kışın yapılan ısıtma giderlerinden önemli ölçüde tasarruf gerçekleşmektedir.Dökümanlar


BİZEULAŞIN

iletişim
MERKEZ & FABRİKA
Antalya Organize Sanayi Bölgesi
3. Kısım 34. Cad. No:17 Antalya
T:0 242 258 12 10
SHOWROOM
Perge Bulvarı No: 85/A Antalya
T:0 242 332 15 15
Teşekkürler!. Mesajınız başarı ile gönderilmiştir...
Üzgünüz, mesajınız iletilemedi, lütfen kontrol edip tekrar deneyin.
© remim 2016. All Rights Reserved.